چرا توسعه دهندگان وب باید سئو را یاد بگیرند؟

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
سئو

بیایید سناریویی را تصور کنیم که در آن یک توسعه‌دهنده وب یک وب‌سایت بصری جذاب و از نظر فنی ماهر ایجاد می‌کند اما از اجزای SEO غافل می‌شود.

با وجود بیش از یک میلیارد وب‌سایت در اینترنت، رتبه‌بندی وب‌سایت‌های بهبود نیافته در رتبه‌بندی‌های برتر برای موتورهای جستجو به‌طور فزاینده‌ای دشوار می‌شود که در نتیجه ترافیک و نرخ تبدیل ضعیف‌تری دارد.

بنابراین، هنگام ساخت یک وب سایت، توسعه دهندگان وب باید از SEO و همچنین سایر مهارت های فنی آگاه باشند.

علاوه بر این، اگر یک توسعه‌دهنده وب هستید، داشتن مهارت‌های کافی در بهینه‌سازی موتورهای جستجو می‌تواند فرصت‌های شغلی هیجان‌انگیزی را برای شما ایجاد کند.

بیایید با یک مرور کلی از فرآیند سئو شروع کنیم. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) روشی برای به حداکثر رساندن رتبه جستجوی وب سایت برای افزایش ترافیک و نرخ تبدیل است.

اگرچه سئو یک فعالیت بی پایان و مداوم است، اما به ویژه در مراحل اولیه ایجاد وب سایت اهمیت دارد.

در نتیجه، لازم است که توسعه دهندگان وب تخصص خاصی در سئو داشته باشند و یک وب سایت دوستدار SEO را برای نتایج معنادار ایجاد کنند.

بیایید به برخی از مزایای اصلی استفاده از بهترین فرآیند SEO برای توسعه وب سایت نگاه کنیم

اهمیت سئو

  • سئو به وب سایت ها در دستیابی به بازگشت سرمایه (ROI) و نرخ تبدیل بالاتر کمک می کند.
  • وب سایت دوستدار SEO سرعت و امنیت وب سایت را از جمله موارد دیگر افزایش می دهد.
  • رتبه سایت را بهبود می بخشد که به جذب بازدیدکنندگان کمک می کند.
  • سئو به افزایش  تجربه مشتری کمک می کند.

اکنون می دانید که دانش سئو برای توسعه دهندگان وب ضروری است.

بیایید همچنین به چند ویژگی کلیدی سئو که یک توسعه‌دهنده هنگام ایجاد یک وب‌سایت در نظر داشته باشد، بپردازیم:

بخوانید >> طراحی سایت در تبریز

۱. بهبود زمان بارگذاری صفحه

اگر وب سایتی با سرعت بارگذاری صفحه پایین بسازید، هیچ کس در این سیاره آن را دوست نخواهد داشت! سرعت صفحه نیز یکی از متغیرهای رتبه بندی گوگل در مورد رتبه بندی وب سایت ها است.

برای ارائه تجربیات بهتر کاربر و تحقق اهداف بهینه سازی موتور جستجو، زمان بارگذاری صفحه وب باید بهبود یابد.

برای بهبود سرعت بارگذاری وب سایت، توسعه دهندگان وب باید روی معیارهای متعددی مانند کاهش تغییر مسیر، بهینه سازی گرافیک ها و کدها، بهره برداری از کش مرورگر و غیره کار کنند.

۲. وب سایتی که ریسپانسیو است

توسعه دهندگان باید وب سایتی ایجاد کنند که برای تلفن های همراه، لپ تاپ، رایانه شخصی و سایر دستگاه ها مناسب باشد، زیرا تعداد کاربران گوشی های هوشمند همچنان در حال افزایش است.

اکنون سناریوی وب‌سایت‌های واکنش‌گرا را داریم! مربوط به وب‌سایت‌هایی است که برای پشتیبانی از چندین دستگاه به نسخه‌های متمایز یک وب‌سایت نیاز ندارند، بلکه برای عملکرد در هر دستگاهی انعطاف‌پذیر هستند.

جدا از دیدگاه کاربران، موتورهای جستجو به وب سایت های سازگار با موبایل علاقه دارند زیرا با معیارهای سئو مطابقت دارند.

۳. سایتی که استفاده از آن بی خطر است

یکی از مهمترین معیارهای سئو که یک توسعه دهنده در هنگام توسعه وب سایت باید در نظر بگیرد، چشم انداز امنیتی است.

HTTPS به یک نشانه رتبه بندی تبدیل شده است و سایر ویژگی ها نشان می دهد که موتورهای جستجو وب سایت های محافظت شده را برای رتبه بندی ترجیح می دهند.

جدا از ملاحظات سئو، امنیت وب سایت برای جلوگیری از از دست دادن داده ها، نقض داده ها و سایر مسائل مرتبط و همچنین ایجاد اعتبار و اعتبار در بین کاربران مفید است.

۴.طراحی سایت با معماری کار آمد

ساختن یک معماری موثر وب سایت شاید مهمترین وظیفه ای باشد که یک توسعه دهنده وب باید انجام دهد.

ساختار وب سایت شما، مانند نحوه عملکرد سیستم ناوبری، نحوه تراز و مرتبط بودن صفحات و غیره، در درجه اول به معماری وب سایت مربوط می شود.

یک معماری وب سایت با طراحی خوب نه تنها کار را برای خزنده های موتورهای جستجو ساده تر می کند تا سایت را پیدا کرده و فهرست کنند، بلکه تجربه و مشروعیت کاربر را نیز افزایش می دهد.

با وجود این واقعیت، معماری وب سایت بسته به دامنه و تخصص متفاوت است، برخی از دستورالعمل های رایجی وجود دارد که یک توسعه دهنده وب باید از آنها پیروی کند، مانند معماری Flat Site.

۵. برچسب عنوان مربوطه

علیرغم نحوه ارائه آن به عنوان یک ویژگی جزئی سئو، در توسعه یک وب سایت بسیار مهم است.

یک عنصر HTML که عنوان یک صفحه وب را فراهم می کند به عنوان تگ عنوان تعریف می شود.

برچسب عنوان یک وب سایت باید ساختارمند و مرتبط باشد زیرا برای افراد در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) برای یک پرس و جو خاص قابل مشاهده است.

در نتیجه، طراحان وب باید در نظر داشته باشند که واقعاً مرتبط و واضح در مورد محتوای وب سایت است. علاوه بر این، برچسب‌های عنوان در بالای مرورگر وب شما و در حین ارسال ظاهر می‌شوند.

۶. توضیحات متا ضروری است

توضیحات متا، مانند برچسب های عنوان، یک عنصر HTML است که نمایانگر یک نمای کلی از یک صفحه وب است.

اغلب در SERP ها نمایش داده می شود و نرخ کلیک وب سایت را افزایش می دهد.

اگرچه توضیحات متا لازم نیست، از آنجایی که موتورهای جستجو اطلاعات خود را از صفحه به دست می‌آورند، به توسعه‌دهندگان سایت توصیه می‌شود که به خوبی از توضیحات متا برای نتایج بهتر استفاده کنند.

علاوه بر این، پیشنهاد می‌شود که باید از ۱۵۵ تا ۱۶۰ کاراکتر استفاده کنید و یک توضیحات متا سفارشی بسازید.

۷. URL هایی که بهبود یافته اند

همچنین باید URL ها را برای مطابقت با کیفیت SEO و توسعه تجربه کاربری به روز کنید. مکان یک وب سایت در اینترنت توسط یک منبع یاب یکنواخت یا (آدرس وب) تعیین می شود. با این حال، یک URL خوب و بهینه شده هم به موتورهای جستجو و هم به افراد در تعیین تخصص یک صفحه وب کمک می کند. باید مختصر و به بهترین شکل ارائه شود.

برعکس، توسعه‌دهندگان وب باید روی جنبه‌های دیگر URL‌ها، مانند موضوع URL مهم، تغییر مسیر یک URL به URL دیگر و غیره تمرکز کنند.

۸. متا ربات ها

تگ های متا ربات یکی از مهم ترین جنبه های سئو در طول ساخت وب سایت هستند زیرا به موتورهای جستجو می گویند که چگونه صفحات وب را خزیده و فهرست بندی کنند و همچنین به دنبال چه چیزی در محتوا باشند و چه چیزی را نباید جستجو کنند.

می‌توانید از Index/No Index برای اطلاع دادن به موتورهای جستجو برای انتخاب خزیدن یا عدم خزیدن یک صفحه وب، Follow/No follow برای اطلاع از خزیدن یا عدم خزیدن پیوندهای صفحه به موتورهای جستجو و غیره با متا تگ‌های ربات استفاده کنید.

علاوه بر این، X-Robots-Tag می تواند به عنوان یک عنصر هدر پاسخ HTTP استفاده شود.

۹. داده های سازمان یافته

داده‌های سازمان‌یافته به داده‌ها یا اطلاعاتی درباره یک وب‌سایت اشاره دارد که به‌منظور آسان‌تر کردن یافتن آن برای موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و سایرین سازمان‌دهی شده است.

برای درک هدف وب سایت (یا صفحات وب). این قطعه کد باید توسط توسعه دهندگان وب در وب سایت تعبیه شود تا رتبه و شهرت سایت افزایش یابد.

علاوه بر این، برای اهداف سئو، Schema.org توصیه شده ترین استراتژی نشانه گذاری داده های ساخت یافته است.

Microdata، JSON-LD، RDFa و چندین فرمت دیگر را می توان برای علامت گذاری داده های ساخت یافته استفاده کرد.

۱۰. لینک سازی به روشی مناسب

مطمئنا یکی از مهم ترین و قدرتمندترین تکنیک های سئوی آن برای یک وب سایت همیشه لینک سازی بوده است.

همچنین باید در طول مرحله توسعه توسط توسعه دهندگان در نظر گرفته شود.

با این وجود، هنگام ایجاد یک وب سایت، باید تأکید بیشتری بر پیوندهای داخلی داشته باشید تا به موتورهای جستجو کمک کند سلسله مراتب سایت را درک کنند و روند ناوبری را برای مصرف کنندگان آسان تر نگه دارند.

اگر صفحات وب به یکدیگر مرتبط نباشند، موتورهای جستجو در خزیدن و پردازش آنها با مشکل مواجه خواهند شد و صفحات در SERP ظاهر نمی شوند.

 

نتیجه

بنابراین، هنگام توسعه یک وب سایت، توسعه دهندگان باید چندین فاکتور مهم بهینه سازی موتور جستجو را در نظر بگیرند.همچنین موارد اضافی دیگری مانند بهینه سازی جستجوی محلی، بهینه سازی نرخ تبدیل و غیره وجود دارد.

این چیزی است که باید در هنگام ساخت وب سایت خود در نظر بگیرید.

 

در نتیجه، توسعه دهندگان وب به شدت تشویق می شوند تا بر مهارت های سئو تسلط داشته باشند و از آنها در پروژه های بعدی خود استفاده کنند تا وب سایت ها را با ارزش تر و رقابتی تر کنند و همچنین تجربه کاربران را بهبود بخشند.

 

مطالب دیگر وب سایت 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.